Merhaba

7 Mayıs 1962 yılında İzmir de doğmuştur.1986 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden birincilikle mezun olmuş, 1992 yılında Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz uzmanı, 1996’da doçent, 2001 yılında profesör olmuştur. Halen Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Astım ve KOAH alanında özel olarak çalışmakta, bu alanda uluslararası çalışmalar yürütmekte, ulusal ve uluslarası danışma kurullarında yer almakta ve davetli konuşmacı olmaktadır.

2001-2004 yılları arasında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dekan yardımcılığı yapmıştır.

2004-2016 yılları arasında Türk Toraks Derneği (TTD) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür. Halen önceki başkan olarak görev yapmaktadır. TTD Astım ve Allerji Çalışma Grubu Yürütme Kurulu ve European Respiratory Society (ERS) (Avrupa Solunum derneği) Astım ve Allerji çalışma grubu üyesidir.

2008-2011 yıllarında ERS Türkiye Delegeliği yapmıştır. Amerikan Toraks Derneği Türkiye sorumlusudur. ARIA (Allergic Rhinitis and its Impact on Asthma ) organizasyonu Yönetim Kurulu üyesidir.

Dünya Sağlık Örgütü Solunum bölümü, Global Alliance against Respiratory Diseases (GARD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. GARD Türkiye Koordinatörü ve GARD Türkiye Yönetim Kurulu başkanıdır.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kronik Havayolu Hastalıkları (Astım-KOAH) Ulusal Kontrol Programı yürütücüsüdür. Avrupa Parlamentosu Aktif ve Sağlıklı Yaşlanma Projesi Türkiye sorumlusudur.  GINA (Global Initiative for Asthma ) Dünya BOARD üyesidir.

Göğüs hastalıkları alanında pek çok bilimsel dergide editörlük ve danışma kurulu üyeliği yapmaktadır. Türk ve yabancı literatürde yayınlanmış 200 civarında makalesi mevcuttur. Türk Toraks Derneği, Avrupa Solunum Derneği (ERS) ve Amerikan Toraks Derneği (ATS) mesleki üyesidir. Ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Tıp Eğitimi Derneği, AIDS Savaşım Derneği, Greenpeace üyesidir.

34 ve 30 yaşlarında iki çocuk ve iki torun sahibidir.